compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 40 2-10 t/m 8-10
Film van de week!
MENU

De Komst van Joachim Stiller

***1/20
Waardering: 3.8/5
Mogelijk schadelijk tot 14 jaarGrof taalgebruikDrugs en alcoholmisbruik

Pitch

De Antwerpse schrijver-journalist Freek Groenevelt ontvangt allerlei raadselachtige boodschappen van een zekere Joachim Stiller, waaronder een brief uit 1919, die hem waarschuwt voor op til staande gebeurtenissen. Ook in de stad is hij getuige van raadselachtige voorvallen die wijzen op naderend (on)heil.
Delen op facebook
De Komst van Joachim Stiller
Nederlandse première: 30-10-2025
België, Nederland, 1976, 100 min,

De Komst van Joachim Stiller trailer en bijzonderheden

Gebaseerd op de bekende roman van de Vlaamse schrijver Hubert Lampo.

Trailer van De Komst van Joachim StillerBekijk de trailer en de beste filmstills van de film De Komst van Joachim Stillerhttps://i1.ytimg.com/vi/cGHWGzyWK9I/hqdefault.jpg2025-08-17
We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Aanloop

Harry Kümel regisseerde hiervoor ook Malpertuis (1974) en Monsieur Hawarden (1968).

De Komst van Joachim Stiller - Bioscopen, Tijden & Tickets

De Komst van Joachim Stiller in de bioscoop

Synopsis distributeur

Naar de roman van de legendarische literatuurschrijver Max Frisch waarvan wereldwijd miljoenen exemplaren werden verkocht. Geselecteerd voor de filmfestivals van München en Zürich.

Wanneer James White in 1950 wordt gearresteerd aan de Zwitserse grens, is de politie ervan overtuigd dat hij in werkelijkheid Anatol Ludwig Stiller is. Deze veelbelovende beeldhouwer verdween zeven jaar eerder spoorloos nadat hij werd beschuldigd van sympathieën voor het communisme en betrokkenheid bij moord. Hoewel zijn vrouw, broer en voormalig minnares hem direct herkennen, blijft de man ook in de gevangenis volhouden dat hij beslist niet Stiller is. Is James White werkelijk wie hij zegt te zijn of probeert hij koste wat kost te ontsnappen aan het leven van Anatol Stiller?

Productiemaatschappij: AVRO Television, Belgische Radio en Televisie (BRT)