compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 49 4-12 t/m 10-12
Film van de week!
MENU

Dag en Nacht

Pitch

In Dag en Nacht komen vijf korte animatiefilms samen die de verborgen verhalen van de nacht verbeelden. Van vleermuizen die op zoek gaan naar vriendschap en kinderen die hun knuffels verdedigen tot een zoektocht naar de verloren maan: elk verhaal laat zien dat de nacht niet stil is, maar vol geheimen, ontmoetingen en verwondering.
Delen op facebook
Dag en Nacht
2025, 30  min,

bijzonderheden

Het compilatieprogramma brengt films samen uit Frankrijk, Duitsland, Zwitserland en Zuid-Korea.

De selectie bevat onder meer De Piepkleine Prins (2003) van Zoïa Trofimova, waarin een jongetje de zon probeert schoon te maken, en Nachtspel (2015) van Elena Walf, waarin een vleermuis verlangt naar gezelschap.

In Vroeg of Laat (2007) van Jadwiga Kowalska ontmoeten een eekhoorn en een vleermuis elkaar, terwijl Waar is mijn Maan? (2017) van Mi-young Baek een nachtelijke zoektocht naar de maan toont.

We zijn niet Bang (2019) van Virginie Costa vertelt tenslotte het verhaal van gestolen knuffels in een weeshuis. De variatie in stijlen en thema’s maakt dit programma een sfeervol avontuur zonder gesproken taal.

We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Aanloop

Zoïa Trofimova verwierf bekendheid met "De Piepkleine Prins" (2003).

Elena Walf maakte eerder "Nachtspel" (2015), terwijl Jadwiga Kowalska naam maakte met "Vroeg of Laat" (2007).

Mi-young Baek trok de aandacht met "Waar is mijn Maan?" (2017) en Virginie Costa met "We zijn niet Bang" (2019).

Hun werk komt nu samen in Dag en Nacht (2025), een poëtische bundeling waarin de nacht centraal staat.

Dag en Nacht - Bioscopen, Tijden & Tickets

Dag en Nacht in de bioscoop

De bioscoopprogramma's in Nederland lopen van donderdag tot en met woensdag. De programma's van de nieuwe speelweek worden uiterlijk dinsdag bekend gemaakt.
Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.