compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 17 23-4 t/m 29-4
Film van de week!
MENU

Parade (1974)

**1/200
Waardering: 2.8/5
Voor alle leeftijden

Pitch

Circusperformer Monsieur Loyal (Tati) heeft zich omringd met clowns en acrobaten. Met nostalgisch genoegen vertolkt Tati klassieke grappen en mimeacts uit zijn vroege variétérepertoire, zoals de beroemde tennispartij zonder net en bal.
Delen op facebook
Parade (1974)
Frankrijk, Zweden, 1974, 88 min,

bijzonderheden

Tati's laatste film is een charmante videoproductie voor de Zweedse televisie.

In 2026 verschijnt een 4K Restoration.

Parade is de laatste film van Jacques Tati en wijkt af van zijn eerdere werk door de nadruk op circus en variété. De film werd opgenomen in Zweden voor televisie en combineert film met live-performance. Tati zelf treedt op als ringmeester en introduceert acts, terwijl zijn bekende personage Monsieur Hulot slechts zijdelings aanwezig is.

We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Aanloop

Regisseur Jacques Tati is ook acteur, bekend van Jour de Fête (1949), Les Vacances de Monsieur Hulot (1953) en Playtime (1967).

Karl Kossmayer is een performer die te zien was in circus- en variétéproducties; dit is een van zijn weinige filmoptredens.

Parade (1974) - Bioscopen, Tijden & Tickets

Parade (1974) in de bioscoop

De bioscoopprogramma's in Nederland lopen van donderdag tot en met woensdag. De programma's van de nieuwe speelweek worden uiterlijk dinsdag bekend gemaakt.

Wil je Parade (1974) zien? Koop of huur de film hier:



Met nostalgisch genoegen vertolkt Tati klassieke grappen en mimeacts uit zijn vroege variétérepertoire, zoals de beroemde tennispartij zonder net en bal.



Meer films online, op DVD / BR


Disney+

Amazon Prime Video

Films en seriesFilms en series

Synopsis distributeur

Productiemaatschappij: Gray-Film, Sveriges Radio

Cast & Regisseur